logo

Nie ma czegoś takiego jak dobry kod

Gdy zaczynałem pracę w IT, to myślałem, że gdy kod będzie robił, co ma robić i nie będzie zawierał bugów, to wystarczy, żeby nazwać go dobrym kodem. Wyobraź sobie moje zdziwienie...

Dlaczego warto się specjalizować?

Odpowiedź na to pytanie nie była dla mnie oczywista na samym początku, ale teraz mam kilka dobrych powodów.

Struktura dokumentacji, która nie wymaga dużych nakładów pracy

Być skrybą to praktycznie to samo co pisać dokumentację. To nie ma tak, że to jest fajne albo niefajne. Jeśli najbardziej w życiu cenisz sobie ludzi, którzy podali Ci pomocną dłoń, to warto się odwdzięczyć i zostawić po sobie kawałek dobrze zrobionej dokumentacji.

Na dobre zadania trzeba sobie zasłużyć

Na początku mojej pracy (takiej na serio), dostawałem bardzo dużo przykrych zadań do zrobienia i czułem, że nie mogę za bardzo się wykazać. Nie mogłem pokazać, co umiem i strasznie mnie to irytowało. Potem zrozumiałem, że na dobre zadania trzeba sobie zasłużyć i w tym odcinku, o tym właśnie opowiadam.

Dlaczego ustalanie celów pozytywnie wpływa na karierę?

Ustalanie celów może pomóc w stwierdzeniu, czy Twoje działania mają sens i czy skupiasz się na odpowiednich rzeczach. Mogą też bardzo pomóc, gdy czujesz się zagubiony w swoich działaniach i chcesz nadać sobie kierunek, którego nie będziesz żałować.

Komunikacja - druga najważniejsza rzecz w programowaniu

O drugiej najważniejszej rzeczy w programowaniu. Nadal nie jest to kodzik, tylko komunikacja, której niestety prawie nikt nie ogarnia. Sprawdź dlaczego jest to dla Ciebie bardzo dobra informacja.

Jedno proste pytanie, które uprości twój kod

O tym jak uprościć swój kod, przestać myśleć jak owieczka, przyspieszyć rozwój oraz zaoszczędzić czas i pieniądze klienta. To wszystko przy pomocy jednego prostego pytania.


Instagram, Twitter, YouTube, Facebook, LinkedIn