logoskutecznyprogramista.pl

Zacznij dowozićBlogKontakt

Cześć! Jestem Krzysztof. Pokażę Ci jak wdrożyć nawyki, narzędzia i taktyki skutecznych programistów. Jeśli jesteś tu poraz pierwszy to zacznij tutaj.

Lekcje wyniesione z hackathonów, które zmieniły mój sposób pracy

Długość wpisu: 12 min

Hackathony miały bardzo duży wpływ na to, jak obecnie pracuję. Dały mi umiejętności, które ciężko jest czasem zdobyć w normalnych projektach. Opisuję, jakie to umiejętności i dlaczego warto uczestniczyć w hackathonach.

Struktura dokumentacji, która nie wymaga dużych nakładów pracy

Długość wpisu: 7 min

Być skrybą to praktycznie to samo co pisać dokumentację. To nie ma tak, że to jest fajne albo niefajne. Jeśli najbardziej w życiu cenisz sobie ludzi, którzy podali Ci pomocną dłoń, to warto się odwdzięczyć i zostawić po sobie kawałek dobrze zrobionej dokumentacji.

Na dobre zadania trzeba sobie zasłużyć

Długość wpisu: 0 min

Na początku mojej pracy (takiej na serio), dostawałem bardzo dużo przykrych zadań do zrobienia i czułem, że nie mogę za bardzo się wykazać. Nie mogłem pokazać, co umiem i strasznie mnie to irytowało. Potem zrozumiałem, że na dobre zadania trzeba sobie zasłużyć i w tym odcinku, o tym właśnie opowiadam.

Dlaczego ustalanie celów pozytywnie wpływa na karierę?

Długość wpisu: 5 min

Ustalanie celów może pomóc w stwierdzeniu, czy Twoje działania mają sens i czy skupiasz się na odpowiednich rzeczach. Mogą też bardzo pomóc, gdy czujesz się zagubiony w swoich działaniach i chcesz nadać sobie kierunek, którego nie będziesz żałować.

Jedno proste pytanie, które uprości twój kod

Długość wpisu: 8 min

O tym jak uprościć swój kod, przestać myśleć jak owieczka, przyspieszyć rozwój oraz zaoszczędzić czas i pieniądze klienta. To wszystko przy pomocy jednego prostego pytania.


Śledź mnie na Facebooku, Instagramie, Twitterze, LinkedIn.