logoskutecznyprogramista.pl

Zacznij dowozićBlog

Heja 👋

Nazywam się Krzysztof Jendrzyca i założyłem tego bloga, żeby dokumentować swoją drogę w IT.

W ciągu kilku lat, z pomocą wielu mentorów, udało mi się przejść drogę od junior deva, do doradcy technicznego. Od samego początku skupiłem się na szukaniu części wspólnych i skutecznych metod pracy u najlepszych programistów, którzy mnie otaczają.

Udało mi się znaleźć wiele umiejętności, nawyków i taktyk, które najpierw przetestowałem na sobie, a potem zacząłem pokazywać znajomym. Okazało się, że w obu przypadkach działają jak złoto.

Pokażę tutaj, czego się nauczyłem i mam nadzieję, że pomoże Ci to w szybszym zupgradowaniu swoich umiejętności.

Dokumentowanie doświadczeń dobrze cementuje wiedzę oraz umiejętności i jest doskonałą pętlą feedbackową, która pomaga mi usprawnić wszystko, co wiem. Dlatego ten blog jest też moim sposobem na uczenie się na głos, do którego każdego zachęcam.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, to użyj Instagrama, Twittera (linki na dole strony) lub napisz maila. Odpisuję na każdą wiadomość.

A jeśli coś, co tu przeczytasz, mocniej z Tobą zarezonuje, to będę wdzięczny, jeśli podzielisz się tym z innymi i wrzucisz mi jakiś feedback. Chciałbym dotrzeć do jak największej liczby osób i nie chcę zniżać się do szarlatańskich metod promowania treści, dlatego mocno mi to pomoże 👍.

📜 Najnowsze wpisy

👉 Zobacz wszystkie artykuły

📓 Notatnik

📖 Notatki z ksiażek

Książki są jednym z moich ulubionych źródeł wiedzy, jednak ich czytanie zajmuje czas. Żeby przyspieszyć dostęp do tego źródła danych, postanowiłem robić notatki i spisywać rzeczy, które najmocniej ze mną zarezonowały podczas czytania.

Te notatki są hubem, który kieruje mnie w odpowiednią stronę, gdy szukam wiedzy na jakiś temat. Wiele osób skorzystało już z tych notatek, więc postanowiłem je udostępnić. Będę na bieżąco aktualizował tę sekcję, więc możesz spodziewać się kolejnych pozycji, lecz nie traktuj ich jako substytut książki i nie oczekuj spójnej struktury 🙂.


Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Wyślę Ci również dokument, dzięki któremu zaczniesz szybciej dowozić taski 💪.

Zapisz mnie

Instagram, Twitter, YouTube, Facebook, LinkedIn